DAF HVO

Hydro-treated Vegetable Oil (hydrorafinowany olej roślinny)

HVO — redukcja emisji CO₂ o 90% bez wprowadzania modyfikacji w pojeździe

 

Nowoczesne silniki wysokoprężne firmy DAF z serii LF, CF i XF są już dostosowane do HVO (hydrorafinowanego oleju roślinnego). Jest to najnowsza generacja paliwa biodiesel, które jest wytwarzane z olejów roślinnych i odpadów tłuszczowych.

 
 

Zmniejszenie emisji CO2 o 90%

W obecnej generacji pojazdów ciężarowych firmy DAF można już stosować HVO bez potrzeby wykonywania jakiejkolwiek regulacji lub obniżania wydajności pojazdu. HVO może prowadzić ograniczenia emisji CO2 „od źródła do koła” (well to wheel) nawet o 90%.

HVO

Przyjazny dla środowiska naturalnego alternatywny olej napędowy 

W przeciwieństwie do poprzednich generacji paliw biodiesel, produkcja HVO nie wpływa na produkcję żywności. Był to ważny powód, w związku z którym firma DAF w przeszłości niechętnie promowała stosowanie tego typu paliwa. Hydrorafinowany olej roślinny (HVO) jest wytwarzany poprzez hydrogenizację olejów i odpadów roślinnych. Ze względu na to, że w tym procesie wykorzystuje się wodór zamiast metanolu, olej HVO stanowi lepszą alternatywę dla oleju napędowego i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego. Więcej informacji na ten temat można uzyskać u dostawcy paliwa.

 
 
 
DAF HVO range