DAF HVO

Hydrorafinowany olej roślinny (HVO)

Redukcja emisji CO₂ o 90% bez wprowadzania modyfikacji w pojeździe

 

Nowoczesne silniki wysokoprężne DAF są już kompatybilne ze 100-procentowym HVO, czyli „hydrorafinowanym olejem roślinnym” należącym do nowej generacji biopaliw. To rozwiązanie wspaniale wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym, ponieważ jest on wytwarzany z olejów roślinnych i odpadów tłuszczowych. Co więcej, jest już dostępny na rynku, a jego wykorzystanie szybko rośnie.

 
 

Zmniejszenie emisji CO2 o 90%

Zaletą paliwa syntetycznego HVO jest to, że DAF nie musi wprowadzać żadnych zmian technologicznych w pojazdach ciężarowych, a także to, że nie ma ono wpływu na okresy międzyobsługowe. 

Ponadto paliwo HVO można mieszać ze zwykłym olejem napędowym w dowolnej proporcji, co oznacza, że w przypadku niedostępności można je po prostu uzupełnić olejem napędowym. W przeciwieństwie do poprzednich generacji paliw biodiesel produkcja HVO nie ma wpływu na produkcję żywności. Jest to ważny czynnik, z powodu którego DAF promuje HVO.

Biorąc pod uwagę cały łańcuch — od produkcji HVO po to, co wydostaje się z układu wydechowego — stosowanie certyfikowanego oleju HVO w pojazdach może zmniejszyć emisję CO2nawet o 90%. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z dostawcą paliwa. 

HVO Diesel