DAF Trucks New Cab Paint Facilities in Westelo Grand Opening

DAF otwiera nowoczesną lakiernię kabin w Westerlo

 
  • poniedziałek, 13 listopada 2017
  • Westerlo
  • DAF Trucks N.V.
 

Wicepremier Belgii Kriss Peeters i prezes PACCAR Mark Pigott oficjalnie otworzyli dziś nową lakiernię DAF Trucks w belgijskim Westerlo. Ta inwestycja o wartości 100 mln euro ustanawia nowe standardy jakości, wydajności i ochrony środowiska.  

 

Firma DAF otworzyła fabrykę w Westerlo w 1966 r. Oprócz wysokiej jakości kabin, zakład produkuje również bardzo wydajne osie. DAF Vlaanderen to jedna z największych spółek w Belgii. Fabryka zatrudnia około 2 600 zaangażowanych pracowników, którzy wytwarzają kabiny i osie do ciężarówek DAF przystosowanych do średnich i dużych obciążeń.

DAF Cab Paint Facilities
DAF’s new cab paint facility

Wzrost mocy produkcyjnych o 50%

Nowa lakiernia kabin ma 144 m długości, 58 m szerokości i wysokość 26 m. Umożliwia lakierowanie na jeden z 3 000 kolorów. Możliwości produkcyjne nowego zakładu sięgają 300 kabin dziennie, co daje 70 000 kabin rocznie. Stanowi to wzrost o 50% w stosunku do dotychczasowej lakierni. Wzrost zdolności produkcyjnych pozwoli na realizację przyszłego wzrostu DAF w Europie i na świecie.

Najnowocześniejsza na świecie

Nowa lakiernia kabin DAF należy do najnowocześniejszych na świecie. Zakład powstał we współpracy z dostawcami Cordeel Company, Eisenmann i Dürr, którzy należą do czołowych konstruktorów lakierni samochodowych. Supernowoczesne roboty lakiernicze mają dysze obrotowe, wirujące z prędkością

50 000 obr./min., co zapewnia światowej klasy jakość i ogranicza zużycie lakieru.

Najnowsze innowacje

Oprócz doskonałej jakości i wysokiej wydajności jednym z ważnych celów przy budowie nowej lakierni była ochrona środowiska. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu lakierniczego osiągnięto 50%-ową redukcję szkodliwych substancji.

DAF Cab Paint Facilities
DAF’s new cab paint facility latest technologies


Zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym specjalną metodę ograniczenia i wychwytu mgły lakierniczej podczas lakierowania kabin, najnowocześniejsze technologie oczyszczania powietrza opuszczającego komorę lakierniczą oraz odzyskiwanie energii ze strumienia spalin w celu poprawy wydajności zakładu.

 


 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com