• piątek, 13 kwietnia 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Marin Pavicic najlepszym mechanikiem DAF w Europie

Europejski Mechanik DAF 2018

Nagrodę „Europejski Mechanik DAF 2018” zdobył Marin Pavicic (33 l.), pracownik autoryzowanego dealera Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt. Europejski finał konkursu odbył się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven. Trofeum wręczył Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V.

 
DAF European Technician of the Year 2018
Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V. (od lewej) wręcza nagrodę bardzo szczęśliwemu Marinowi Pavicicowi, kierownikowi stacji obsługi w salonie Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt.
 

W ramach europejskiego finału osiemnastu finalistów prezentowało swoje umiejętności w kilku zadaniach teoretycznych i praktycznych dotyczących silników i różnych układów samochodowych.

„Firma DAF organizuje konkurs na Europejskiego Mechanika Roku, aby podkreślić znaczenie profesjonalnych mechaników w serwisach DAF”, skomentował Johan Drenth. „Chodzi głównie o uznanie dla ich zawodu. Nowoczesne ciężarówki to pojazdy zaawansowane technicznie, a do ich naprawy i serwisowania konieczna jest głęboka i obszerna wiedza techniczna. Ponadto mechanik jest wizytówką warsztatu u dealera i odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o satysfakcję klienta. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi w każdym aspekcie.”

Europejski Mechanik Roku firmy DAF

Do konkursu „Europejski Mechanik DAF 2018” swoich mechaników mogą zgłaszać dealerzy DAF z całej Europy. Konkurs składa się z dwóch części: w pierwszej części uczestnicy konkurują o tytuł danego kraju na szczeblu krajowym. W następnym roku zwycięzcy eliminacji krajowych walczą w finale europejskim.

„Każdy dzień to wyzwanie”

Marin Pavicic pracuje w serwisie Walter Aichwalder w Klagenfurcie od 15 lat. Rozpoczął pracę jako stażysta i piął się po szczeblach kariery, aż osiągnął obecne stanowisko kierownika stacji obsługi. Marin był zaskoczony zwycięstwem. „To uczucie nie do opisania”, powiedział. „Zadania i testy były niezwykle skomplikowane, więc byłem mocno spięty. Jestem bardzo dumny, że zdobyłem tę nagrodę!” Na pytanie co, jego zdaniem, charakteryzuje dobrego mechanika, odpowiada:  „Musisz codziennie stawiać sobie wyzwania. Dzięki temu będziesz się ciągle uczyć, stając się coraz lepszy w swoim fachu.”
 


 
 
 

Powiązane multimedia

 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com