DAF VDL CF Electric

DAF i VDL Groep pracują nad w pełni elektrycznym pojazdem ciężarowym CF

 
  • środa, 16 maja 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
  • Oddanie do użytku najnowocześniejszych pojazdów ciężarowych DAF CF
  • Układ VDL E-Power umożliwiający przejechanie 100 km i szybkie naładowanie akumulatora
  • Brak emisji podczas przemieszczania się po mieście
  • Bardzo niski poziom hałasu pozwalający na cichą pracę nocą
 

DAF Trucks we współpracy z VDL tworzy serię pojazdów ciężarowych CF Electric. Pierwsze modele mają być dostępne dla kluczowych klientów jeszcze w tym roku. Pojazdy będą wyposażone w najnowocześniejszą technologię VDL E-Power, która pozwoli całkowicie wyeliminować emisję spalin i do minimum ograniczyć hałas. Przeznaczone do testów drogowych ciężarówki będą produkowane przez DAF, a kompleksowy układ elektryczny zostanie dostarczony przez VDL Groep. To dowód na ścisłą współpracę obu firm w zakresie elektryfikacji pojazdów użytkowych.

 

Technologie tworzone z myślą o klientach
„DAF może poszczycić się imponującą historią innowacyjnych rozwiązań tworzonych w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb naszych klientów. Będziemy nadal zapewniać im szeroki wybór odpowiednich technologii, aby wspierać ich w dążeniu do sukcesu”, oświadczył Preston Feight, prezes DAF Trucks. „DAF był jednym z pierwszych producentów w Europie, który wprowadził na rynek hybrydowy pojazd ciężarowy do transportu dystrybucyjnego. Od tego momentu tworzymy również hybrydowe i elektryczne układy napędowe. Obecnie władzom miast zależy na maksymalnym ograniczeniu emisji spalin i hałasu, dlatego dbamy o to, aby nasi klienci mieli zapewnione optymalne rozwiązania, które umożliwią im osiągnięcie sukcesu”.

VDL Groep: lider w dziedzinie elektryfikacji pojazdów użytkowych
Przy tworzeniu modelu CF Electric DAF współpracuje z firmą VDL Groep, która również ma swoją siedzibę w Eindhoven w Holandii. VDL to wiodąca firma technologiczna o wielkim doświadczeniu w dziedzinie elektryfikacji pojazdów użytkowych, w tym zwłaszcza autobusów komunikacji publicznej. „VDL uzyskał pozycję lidera sektora w pełni elektrycznych autobusów używanych w transporcie publicznym — wyprodukował już setki tego typu pojazdów dla operatorów w całej Europie”, powiedział Willem van der Leegte, prezes VDL Groep. „Współpraca z firmą DAF przy tworzeniu tej elektrycznej ciężarówki jest niezwykle ekscytująca i stanowi ogromną szansę dla dwóch firm z Eindhoven, aby zdobyć wiodącą pozycję na rynku elektrycznych pojazdów użytkowych”.

Ograniczenie do zera emisji podczas jazdy miejskiej
CF Electric to ciągnik 4x2 opracowany z myślą o zastosowaniach dystrybucyjnych do 40 ton, realizowanych w obszarach miejskich, w których standardem są naczepy z pojedynczymi lub podwójnymi osiami. Pojazd jest oparty na modelu DAF CF — „Międzynarodowym pojeździe ciężarowym 2018 roku” — i wykorzystuje zaawansowaną technologię E-Power firmy VDL do pracy w 100% na zasilaniu elektrycznym. Centrum inteligentnego układu napędowego stanowi silnik elektryczny o mocy 210 kW, który pobiera energię z akumulatorów litowo-jonowych o łącznej pojemności 170 kWh. CF Electric ma zasięg około 100 kilometrów, co jest wystarczające do dystrybucji dużych ładunków. Szybkie ładowanie akumulatorów odbywa się w ciągu 30 minut, a pełne ładowanie trwa zaledwie 1,5 godziny.

DAF CF Electric — specyfikacja techniczna
Masa ciągnika                                  9700 kg
Silnik elektryczny                              210 kW
Moment obrotowy                            2000 Nm
Pojemność akumulatorów                170 kW
Zasięg w pełni elektrycznego pojazdu    100 km
Szybkie ładowanie akumulatora              30 minut
Pełne ładowane akumulatora                  1,5 godz.

 
 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com