540 DAF XFs for Hegelmann Transporte Group

540 ciężarówek DAF XFs dla Hegelmann Transporte Group

DAF Trucks otrzymuje kolejne duże zamówienie na flotę

 
Download
  • środa, 2 stycznia 2019
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Znana międzynarodowa firma transportowa, Hegelmann Transporte Group, powiększa swoją flotę o 540 ciężarówek DAF XFs. Ciągniki 480 Super Space Cab zostaną dostarczone spółce z południowych Niemiec w ramach zaprogramowanej dostawy w latach 2019 i 2020. Jest to trzecie duże zamówienie, jakie spółka DAF Trucks otrzymała w krótkim czasie, po zamówieniu na 400 ciężarówek dla przedsiębiorstwa wywozu odpadów Renewi i zamówieniu na 1 500 pojazdów dla operatora floty Girteka Logistics.

 

Hegelmann Transporte została założona w 1998 r. i specjalizuje się w transporcie „na czas” (ang. just-in-time) dla przemysłu samochodowego, ciężkiego i spożywczego. Firma, która posiada 4 000 pracowników, 2 000 ciężarówek i 2 000 naczep, prowadzi działalność na obszarze od Algarve do granic Chin. Główną siedzibę ma w Karlsdorf-Neuthard koło Stuttgartu.

Maksymalny czas pracy, najwyższy ROI 
„Aby z powodzeniem realizować naszą strategię międzynarodowego rozwoju, musimy mieć zapewniony maksymalny czas pracy i najwyższy możliwy zwrot z kilometra” - powiedział Siegfried Hegelmann, jeden z dwóch właścicieli rodzinnej firmy. „DAF to rozumie lepiej niż ktokolwiek inny. Nasza rentowność jest ich celem – to czyni DAF idealnym partnerem dla nas.”

Kierowcy stawiają DAF na piedestale
Hegelmann już wcześniej kupił ponad 100 ciężarówek najnowszej generacji XF (Międzynarodowa Ciężarówka Roku 2018). Kierowcy chwalą komfortową i przestronną kabinę ciężarówki Super Space Cab, a także znakomite parametry jezdne, które zapewnia najwyższej klasy model DAF. „Ze względu na duży niedobór zawodowych kierowców, to również miało istotny wpływ na nasz ponowny wybór ciężarówek DAF XF” - powiedział Siegfried Hegelmann.

Niezwykle niskie zużycie paliwa 
Nowo zamówione ciężarówki wyposażone są w systemy Predictive Cruise Control (PCC), Lane Departure Warning System (LDWS), Advanced Emergency Braking System (AEBS) i Adaptive Cruise Control (ACC), które zapewniają komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Silnik PACCAR MX-13 o mocy 355kW / 483 KM zapewnia bezprecedensową elastyczność przy niespotykanie niskim zużyciu paliwa.

Nie mniej niż 1 100 stacji obsługi 
Regularne przeglądy ciężarówek DAF XF co 200 000 km zapewnia gęsta sieć ponad 1 100 dealerów i stacji obsługi DAF w całej Europie. Dodatkowo spółka zawarła umowy napraw i konserwacji DAF MultiSupport, które gwarantują profilaktyczną obsługę serwisową i optymalną dostępność pojazdów.


 

 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: Rutger.kerstiens@daftrucks.com

Zbigniew Kołodziejek
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 603 862 580
E: Zbigniew.Kolodziejek@Daftrucks.com