Download
  • wtorek, 18 kwietnia 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

14 w pełni elektrycznych pojazdów DAF do wywozu odpadów

Cure Waste Management odbiera pierwszych siedem ciężarówek

Firma Cure Waste Management odebrała siedem w pełni elektrycznych ciężarówek DAF CF Electric przystosowanych do wywozu odpadów. Te ciche pojazdy 6x2 o zerowej emisji spalin, wyposażone w zabudowy VDL z całkowicie elektrycznym załadunkiem bocznym, będą wykorzystywane do zbierania odpadów z gospodarstw domowych na obszarze Eindhoven, Valkenswaard i Geldrop-Mierlo w południowo-zachodniej Holandii.

 
01 14 fully electric DAFs for garbage collection
Śmieciarki zbudowane na bazie cichych i bezemisyjnych DAF-ów CF Electric już pracują dla mieszkańców Eindhoven, Valkenswaard i Geldrop-Mierlo.
 

Cure Waste Management to spółka joint-venture, powołana przez lokalne władze Eindhoven, Geldrop-Mierlo i Valkenswaard. Firma ta zbiera odpady z prawie 150 tys. gospodarstw domowych, w tym odpady ogólne, papier, tworzywa sztuczne, szkło i odpady organiczne. Cure Waste Management prowadzi również cztery centra recyklingu w regionie Eindhoven.

Siedem kolejnych pojazdów elektrycznych DAF w drodze

Dostarczone niedawno pojazdy są wyposażone w zabudowę VDL z całkowicie elektrycznym załadunkiem bocznym, która umożliwia ciche i w pełni zautomatyzowane opróżnianie pojemników na odpady. Cure Waste Management niedługo odbierze siedem kolejnych pojazdów DAF CF Electric, z których sześć będzie wyposażonych w zabudowę z całkowicie elektrycznym załadunkiem tylnym. Siódma ciężarówka będzie wyposażona w system czyszczący zarówno powierzchniowe, jak i podziemne pojemniki na odpady.

Zrównoważony rozwój jako ambicja

„Staramy się pracować w sposób możliwie najbliższy zasadom zrównoważonego rozwoju, a seria w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych CF Electric idealnie odpowiada naszym ambicjom” — mówi Frans van Strijp, dyrektor zarządzający Cure Waste Management. „Elektryczne pojazdy ciężarowe zbierają odpady znacznie ciszej i bez emisji spalin, co stanowi znakomitą wiadomość dla mieszkańców Eindhoven, Valkenswaard i Geldrop-Mierlo. Energię w akumulatorach DAF-ów CF Electric będziemy uzupełniać na naszej nowej stacji umożliwiającej szybkie ładowanie kilku pojazdów jednocześnie”.

O modelu DAF CF Electric

Sercem DAF CF Electric jest silnik elektryczny o mocy 210 kW (moc szczytowa: 240 kW) zasilany zestawem akumulatorów o pojemności 350 kWh (pojemność użyteczna: 315 kWh). Zapewnia to pojazdowi zasięg około 200 kilometrów.

DAF: rozwiązania elektryczne do każdego zastosowania

DAF oferuje kompleksową serię pojazdów w pełni elektrycznych. Ciężarówki mają zasięg od 200 do 500 kilometrów i, w zależności od modelu, są przeznaczone do zastosowań miejskich, regionalnych i krajowych.

DAF nie tylko dostarcza najwyższej klasy elektryczne pojazdy ciężarowe, ale także aktywnie wspiera klientów dzięki dostosowanym do ich potrzeb poradom zakupowym, wykorzystując zaawansowane modele symulacji tras, które zapewniają płynne przejście na elektryczne pojazdy ciężarowe o zerowej emisji spalin. Oprócz tego DAF oferuje swoim klientom pełny pakiet powiązanych usług, w tym stacje ładowania PACCAR oraz szkolenia z zakresu prowadzenia pojazdów elektrycznych.

 
 
 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com