17_DAFow_XG480_dla_Cargo_Expert_Group_fot_Piotr_Kowalski__Z626513

Jubileuszowy, setny DAF trafił do floty Cargo Expert Group

17 DAF-ów XG dostarczonych przez ESA Trucks Polska

 
Download
  • wtorek, 15 sierpnia 2023
 

DAF-y XF Euro 6 w biało-czerwonych barwach Cargo Expert Group to trzon floty firmy z Nowego Tomyśla. Teraz jej kierowcy będą mieli do dyspozycji również ciągniki siodłowe nowej generacji DAF, a konkretnie 17 egzemplarzy modelu XG 480, dostarczonych przez ESA Trucks Polska. W tym gronie jest także jubileuszowy, setny ciągnik holenderskiej marki we flocie Cargo Expert Group.

 

Cargo Expert Group powołano w 2010 roku w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Obecnie firma zatrudnia blisko 300 osób, będąc jedną z największych firm transportowych w tej części kraju. Przedsiębiorstwo założone przez Arkadiusza Kierzka wyróżnia się profilem działalności. Cargo Expert Group specjalizuje się w usłudze truckingu. Jako przewoźnik kontraktowy transportuje naczepy swoich klientów głównie w Europie Zachodniej, w oparciu o długoterminowe umowy. W ramach kontraktu klient Cargo Expert Group otrzymuje na wyłączność pojazd wraz z wykwalifikowanymi kierowcami i pełną opiekę logistyczną ze strony przewoźnika. Trucking to rozwiązanie, które pozwala regularnie prowadzić przewozy drogowe bez inwestowania i zarządzania własną flotą ciągników, rekrutowania kierowców i obsługiwania logistyki.

- Mieliśmy przyjemność przekazać Cargo Expert Group partię 17 ciągników siodłowych DAF XG 480. Obchodziliśmy przy tym ważny jubileusz. Jeden z dostarczonych pojazdów to już setny DAF we flocie ekspertów od truckingu. Właśnie z tego powodu „ubraliśmy” go w okolicznościowe oklejenie, łączące czarne elementy z flagowym kolorem nowej generacji DAF, czyli Tuscan Yellow. Jestem pewny, że kierowcy Cargo Expert Group docenią niezrównany komfort, jaki zapewniają DAF-y XG. Firmie z Nowego Tomyśla życzę dalszego dynamicznego rozwoju i bezpiecznej eksploatacji nowych pojazdów – powiedział Karol Lewandowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży w ESA Trucks Polska.

- Nasi kierowcy spędzają w trasie mnóstwo czasu, więc przestrzeń i komfort są dla nas kluczowe. Chcemy, żeby pracowali w najlepszych możliwych warunkach i jeździli bezpiecznymi ciągnikami. Między innymi z tych powodów zdecydowaliśmy się na DAF-y nowej generacji. Dla nas znaczenie ma jednak nie tylko jakość samego ciągnika, lecz także pozostałe elementy, które się z nim wiążą. Mam na myśli obsługę i podejście dealera oraz pewność jaką dają nam kontrakty serwisowe DAF – wyjaśnia Jarosław Potrzebowski, Dyrektor Zarządzający Cargo Expert Group.
 
Egzemplarze dostarczone Cargo Expert Group to ciągniki siodłowe DAF XG napędzane 13-litrowymi silnikami Paccar-MX o mocy 480 KM. Pojazdy wyposażono m.in. w klimatyzację postojową oraz system kamer zastępujących tradycyjne lusterka.