Foto chauffeur L Van Bogaert DEF

Van Bogaert Transport

„NALEŻY CIĄGLE DĄŻYĆ DO PODNIESIENIA OSIĄGANYCH WYNIKÓW”

René Ryckaert, kierowca w L. Van Bogaert Transport

 

“97% TO DOŚĆ DOBRY WYNIK”

Nawet doświadczony kierowca, który umie ekonomicznie prowadzić pojazd, nadal może się wiele nauczyć. 

Firma L. Van Bogaert Transport zainwestowała ostatnio w nowe pojazdy ciężarowe DAF XF. Dzięki kuponom na szkolenie DAF dla kierowców dołączonym do zakupu kierowca René Ryckaert mógł jeszcze bardziej udoskonalić swoją technikę jazdy.

SZEROKA OFERTA PRZYCZEP/NACZEP

Firma L. Van Bogaert Transport działa od 85 lat. Początkowo zajmowała się transportem na potrzeby przemysłu budowlanego. Jednakże René Ryckaert nie jest typowym kierowcą tej firmy, ponieważ obsługuje przyczepy/naczepy z zabudową kurtynową, które zazwyczaj używane są do dystrybucji towarów.

ZACZYNAJĄC OD ZERA

“Na początku było dla mnie zaskoczeniem, że przed szkoleniem DAF dla kierowców prowadzonym przez Akademię Transportu konieczne było wyzerowanie mojego wyniku. Zawsze pasjonowała mnie ekonomiczna jazda i nie podobało mi się, że stracę wszystkie punkty, zdobyte przecież z takim trudem” – mówi René, kiedy przypomina sobie to szkolenie, Jednakże dzięki poszerzeniu wiedzy okazało się, że wyzerowanie wyniku okazało się korzystne. “Mój wynik znowu oscyluje na poziomie 96–97%, czyli jest dość dobry, przede wszystkim dzięki temu, że teraz lepiej wiem, jak prowadzić możliwie jak najbardziej ekonomicznie” – wyjaśnia René.

GDY EKONOMICZNA JAZDA ZMIENIA SIĘ W SPORT

René Ryckaert mówi, że czasami celowo prowadzi pojazd mniej ekonomicznie i że traktuje to jako rodzaj gry. “Chcę się dowiedzieć, jak szybko mój wynik się obniża i ile czasu zajmuje powrót do wcześniejszego współczynnika. To przypomina mi, że ekonomiczna jazda wymaga ciągłej koncentracji.” Zapewne właśnie dlatego ten kierowca firmy z siedzibą w Hamme ciągle dąży do podniesienia współczynnika wyniku. “To jedyny sposób, aby utrzymać koncentrację, chociaż uważam także, że ważne jest wzięcie udziału w tego typu szkoleniu raz na dwa lata, aby ciągle poszerzać swoją wiedzę o zasadach ekonomicznej jazdy” – podsumowuje René.

René Ryckaert, kierowca w L. Van Bogaert Transport
Foto chauffeur L Van Bogaert DEF round
 
 

 

Inne historie: