Wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu

W modelu DAF CF wprowadzono udoskonalenia, które nie tylko zapewniają niezrównany poziom bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników drogi, ale także zwiększają uniwersalność pojazdu, oszczędność paliwa i komfort, niezależnie od tego, w jakim segmencie biznesowym działa klient.

 
 

City Turn Assist 

City Turn Assist

DAF City Turn Assist to system bezpieczeństwa mający za zadanie alarmowanie kierowców za pomocą wizualnych i dźwiękowych ostrzeżeń, gdy inni użytkownicy drogi — od pieszych i rowerzystów po samochody i motocykle — znajdują się w martwym polu z boku pojazdu. System monitorujący nie tylko informuje o ograniczeniach prędkości podczas jazdy w mieście, ale też wykrywa innych użytkowników drogi poruszających się po sąsiednim pasie ruchu, gdy kierowca zmienia pas lub włącza się do ruchu przy wyższych prędkościach.

 
 

1. Przewidujący tempomat

„Przewidujący” tempomat wykorzystuje technologię GPS, aby określić dokładną lokalizację pojazdu i oszacować warunki jazdy na trasie (na dystansie do 2 km przed pojazdem). Na podstawie tych informacji system określa idealną prędkość na danej trasie.

2. Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny (ACC) automatycznie dostosowuje prędkość ciężarówki, utrzymując ją w bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

3. Układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu

Układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu (FCW) emituje dźwięk ostrzegawczy oraz wyświetla ostrzeżenie na tablicy wskaźników, zwracając uwagę kierowcy na konieczność zareagowania w celu uniknięcia kolizji.

4. Zaawansowany awaryjny układ hamulcowy

Zaawansowany awaryjny układ hamulcowy (AEBS) uruchamia w sytuacji awaryjnej hamulce pojazdu bez udziału kierowcy.

5. Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu

Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) ostrzega kierowcę, gdy pojazd zaczyna zjeżdżać z pasa ruchu z powodu błędu, senności lub rozproszenia uwagi kierowcy.

6. Układ kontroli stabilności pojazdu

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy został wyposażony w udoskonalony układ kontroli stabilności pojazdu (VSC), który zapobiega złożeniu się zestawu i wywróceniu pojazdu.

DAF CF safety and comfort systems

7. Wersja Silent

Model DAF XF z silnikiem MX-11 jest dostępny w wersji Silent, która umożliwia pracę w specjalnym trybie zapewniającym emisję hałasu poniżej 71 dB(A). Jest to idealne rozwiązanie do dystrybucji na obszarach, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące hałasu w porze wieczornej, w nocy lub wcześnie rano.

8. Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu odpowiada za nieustanne monitowanie ciśnienia i temperatury w oponach wszystkich kół. Generuje ostrzeżenia, gdy ciśnienie w danej oponie jest niskie lub gdy temperatura jest zbyt wysoka, co umożliwia natychmiastową reakcję kierowcy. Przyczynia się to do obniżenia łącznego kosztu eksploatacji dzięki oszczędności paliwa i mniejszemu zużyciu opon.

9. Układ monitorowania stanu akumulatora

Opcjonalny układ monitorowania stanu akumulatora pozwala kierowcy na sprawdzenie stanu akumulatorów i generuje ostrzeżenia, gdy poziom naładowania jest zbyt niski. Zapobiega również przeładowaniu. Rezultat to mniejsza liczba przestojów w pracy i większa trwałość akumulatorów.

10. Ochronne zawieszenie i wzmocniona konstrukcja kabiny

Nowe, pochłaniające energię zawieszenie kabiny oraz wzmocniona konstrukcja kabiny, z przednimi i tylnymi strefami kontrolowanego zgniotu, zapewniają najwyższy w branży poziom bezpieczeństwa oraz ochrony pasażera.

 

Film ukazujący komfort i układy bezpieczeństwa naszych pojazdów: