Wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu

W modelu DAF CF wprowadzono udoskonalenia, które nie tylko zapewniają niezrównany poziom bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników drogi, ale także zwiększają uniwersalność pojazdu, oszczędność paliwa i komfort, niezależnie od tego, w jakim segmencie biznesowym działa klient.

 
 
 
 

1. Przewidujący tempomat

„Przewidujący” tempomat wykorzystuje technologię GPS, aby określić dokładną lokalizację pojazdu i oszacować warunki jazdy na trasie (na dystansie do 2 km przed pojazdem). Na podstawie tych informacji system określa idealną prędkość na danej trasie.

2. Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny (ACC) automatycznie dostosowuje prędkość ciężarówki, utrzymując ją w bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

3. Układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu

Układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu (FCW) emituje dźwięk ostrzegawczy oraz wyświetla ostrzeżenie na tablicy wskaźników, zwracając uwagę kierowcy na konieczność zareagowania w celu uniknięcia kolizji.

4. Zaawansowany awaryjny układ hamulcowy

Zaawansowany awaryjny układ hamulcowy (AEBS) uruchamia w sytuacji awaryjnej hamulce pojazdu bez udziału kierowcy.

5. Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu

Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) ostrzega kierowcę, gdy pojazd zaczyna zjeżdżać z pasa ruchu z powodu błędu, senności lub rozproszenia uwagi kierowcy.

6. Układ kontroli stabilności pojazdu

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy został wyposażony w udoskonalony układ kontroli stabilności pojazdu (VSC), który zapobiega złożeniu się zestawu i wywróceniu pojazdu.

DAF CF safety and comfort systems

7. Wersja Silent

Model DAF XF z silnikiem MX-11 jest dostępny w wersji Silent, która umożliwia pracę w specjalnym trybie zapewniającym emisję hałasu poniżej 71 dB(A). Jest to idealne rozwiązanie do dystrybucji na obszarach, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące hałasu w porze wieczornej, w nocy lub wcześnie rano.

8. Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu odpowiada za nieustanne monitowanie ciśnienia i temperatury w oponach wszystkich kół. Generuje ostrzeżenia, gdy ciśnienie w danej oponie jest niskie lub gdy temperatura jest zbyt wysoka, co umożliwia natychmiastową reakcję kierowcy. Przyczynia się to do obniżenia łącznego kosztu eksploatacji dzięki oszczędności paliwa i mniejszemu zużyciu opon.

9. Układ monitorowania stanu akumulatora

Opcjonalny układ monitorowania stanu akumulatora pozwala kierowcy na sprawdzenie stanu akumulatorów i generuje ostrzeżenia, gdy poziom naładowania jest zbyt niski. Zapobiega również przeładowaniu. Rezultat to mniejsza liczba przestojów w pracy i większa trwałość akumulatorów.

10. Ochronne zawieszenie i wzmocniona konstrukcja kabiny

Nowe, pochłaniające energię zawieszenie kabiny oraz wzmocniona konstrukcja kabiny, z przednimi i tylnymi strefami kontrolowanego zgniotu, zapewniają najwyższy w branży poziom bezpieczeństwa oraz ochrony pasażera.

 

Film ukazujący komfort i układy bezpieczeństwa naszych pojazdów:

 

 
 
 
DAF 3D truck configurator

DAF Truck Configurator

Efektywność i wydajność w pracy zależą przede wszystkim od wyboru odpowiedniego pojazdu ciężarowego, który będzie dopasowany do określonych potrzeb klienta. Dopasuj kabinę, kolor, wygląd zewnętrzny, układ napędowy, podwozie i wiele innych elementów za pomocą narzędzia do trójwymiarowej konfiguracji 3D DAF Truck Configurator.

Uruchom konfigurator