Doskonały układ napędowy 

Dostosowanie układu napędowego do specyfiki wykonywanych zadań pozwoliło zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 nawet o 7%. Dzięki zastosowaniu silników PACCAR MX-11 i MX-13 o zróżnicowanym momencie obrotowym nabywcy modelu DAF CF mają do wyboru szereg nowych wariantów mocy. Gwarantuje to wyższy moment obrotowy w niskim zakresie obrotów, co pozwala na obniżenie prędkości obrotowej silnika. Można teraz jechać z prędkością podróżną przy niskich obrotach silnika (rzędu 900 obr./min), co gwarantuje najwyższą efektywność, niezawodność i wytrzymałość — a także bardzo niski poziom hałasu. Na najwyższym biegu dostępny jest dodatkowy moment obrotowy, który zapewnia lepsze właściwości jezdne. Model DAF CF w konfiguracji do transportu miejskiego jest dostępny z ekonomicznym silnikiem PACCAR PX-7.

DAF CF engines

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w silnikach

Aby zapewnić wiodącą w branży oszczędność paliwa i niezrównaną efektywność, w nowoczesnych silnikach PACCAR MX-11 i MX-13 zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Obejmują one nowe, wysokowydajne układy spalania i zarządzania powietrzem. Inteligentne pompy oleju, układu kierowniczego i cieczy chłodzącej zapewniają moc dokładnie dopasowaną do aktualnego zapotrzebowania silnika. Zwiększa to ogólną efektywność pojazdu!

Przeznaczony do zastosowań dystrybucyjnych

Poza zmodernizowanymi silnikami PACCAR MX-11 i MX-13 nabywca DAF-a CF ma do wyboru również jednostkę PX-7 o pojemności 6,7 l. Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu przy niskiej prędkości silnika jest to najlepszy wybór w przypadku lżejszej dystrybucji o zasięgu lokalnym, regionalnym i krajowym.

Paliwa niskoemisyjne

Paliwa ekologiczne, które zapewniają niższą emisję dwutlenku węgla, stają się coraz powszechniej dostępne. W związku z tym silniki PACCAR MX przystosowano do korzystania z olejów napędowych takich jak GTL (emisja CO2 obniżona o 5%), HVO (emisja CO2 obniżona o 80%) i BTL (emisja CO2 obniżona o 80%). Te parafinowe oleje napędowe można mieszać ze zwykłymi olejami napędowymi, zachowując długie odstępy międzyserwisowe — do 200 000 kilometrów.

Niskie koszty napraw i obsługi serwisowej

Wydłużyliśmy okresy międzyobsługowe naszych silników aż do 200 000 km. Nowe technologie, takie jak nowy moduł sterowania sprzęgłem montowany przy wale napędowym, ograniczają do minimum tarcie i zużycie części. Te rozwiązania pozwoliły zminimalizować całkowity koszt eksploatacji.

Nowe tylne osie o zwiększonej efektywności

Wraz z całkowicie nowym układem napędowym model CF otrzymał nową generację wysoce efektywnych tylnych osi z piastami kół o niskim współczynniku tarcia. A krótsze przełożenia, począwszy od 2,05:1, pozwalają na pracę silnika z niższą prędkością obrotową, co przekłada się na większą oszczędność paliwa.

Zoptymalizowane skrzynie biegów

W modelu DAF CF standardowo montuje się zautomatyzowaną skrzynię biegów TraXon (12- i 16-biegową), która została zoptymalizowana pod kątem jazdy przy niskich prędkościach obrotowych silnika na wszystkich biegach. Szybka i płynna zmiana biegów gwarantuje najwyższą efektywność i wygodę. Dużym atutem jest też doskonała manewrowość przy niskich prędkościach. Zużycie paliwa można zmniejszyć jeszcze bardziej, korzystając jak najczęściej z trybu EcoRoll. Do unikalnych cech skrzyń biegów TraXon można zaliczyć osobne ustawienia programowe dla transportu długodystansowego, transportu cieczy, trybu EcoCombi oraz jazdy terenowej. Również w przypadku pojazdów ciężarowych, które muszą często ruszać i zatrzymywać się podczas codziennej pracy — na przykład śmieciarki — takie osobne ustawienia przekładni przyczyniają się do poprawy efektywności i komfortu kierowcy.

Więcej opcji trybu Eco

W DAF-ie CF zastosowano rozszerzony zestaw opcji trybu Eco, które pozwalają dodatkowo zwiększyć oszczędność paliwa, zmniejszyć emisję szkodliwych składników spalin oraz obniżyć koszty eksploatacji. Tryb Eco Performance zapewnia optymalną równowagę między doskonałymi osiągami a wysoką oszczędnością. Jeśli priorytetem jest oszczędność paliwa, najlepszą opcją jest tryb Eco Fuel, który powoduje m.in. zmianę przełożeń przy niższych obrotach silnika.

 
 

Do pobrania


 

 

Więcej informacji o DAF CF

 

DAF CF
Idealna podstawa do rozwoju

Model DAF CF oferuje niezrównaną elastyczność konfiguracji podwozia niezależnie od tego, czy jest wyposażony w hakowe urządzenie transportowe, nadwozie platformowe, nadwozie skrzyniowe, czy inną zabudowę.

DAF CF
Wygląd zewnętrzny

DAF CF ma nowoczesne wzornictwo, które stanowi klasę samą dla siebie.

DAF CF
Wzór do naśladowania pod względem komfortu kierowcy

Ponieważ model DAF CF jest najbardziej uniwersalnym pojazdem ciężarowym na rynku, dostępnych jest wiele opcji umożliwiających dostosowanie jego kabiny do osobistych upodobań i potrzeb transportowych.

 
DAF 3D truck configurator

DAF Truck Configurator

Efektywność i wydajność w pracy zależą przede wszystkim od wyboru odpowiedniego pojazdu ciężarowego, który będzie dopasowany do określonych potrzeb klienta. Dopasuj kabinę, kolor, wygląd zewnętrzny, układ napędowy, podwozie i wiele innych elementów za pomocą narzędzia do trójwymiarowej konfiguracji 3D DAF Truck Configurator.

Uruchom konfigurator