DAF driver

Jazda i wydajność

 

Czy uważasz, że powinniśmy lepiej dbać o środowisko?

 

Jeśli tak, możesz zacząć działać od razu, a jednocześnie przy okazji obniżać koszty.

  • Zmniejszenie maksymalnej prędkości jazdy w transporcie międzynarodowym z 89 do 85 km/h może obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 o 3–4%. 
  • Optymalne ustawienie kąta spojlera może przynieść oszczędności na poziomie nawet 10%.
  • Prawidłowe ciśnienie w oponach zmniejsza opory toczenia i zużycie paliwa. Ciśnienie w oponach zestawu zbyt niskie o 20% może zwiększyć opory toczenia o 8%, powodując zwiększenie zużycia paliwa nawet o 2,5%. 
  • Kierowcy, którzy uczestniczyli w programie szkoleniowym dla kierowców DAF EcoDrive, zazwyczaj zużywają mniej paliwa i emitują o 3–5% mniej CO2.
  • Zamawiając model DAF LF z zamkniętą zabudową, warto wziąć pod uwagę wersję Aerobody. Podczas jazdy z prędkością 85 km/h aerodynamiczna konstrukcja tego pojazdu podnosi wydajność nawet o 8%. Oznacza to również o 8% mniejszą emisję CO2
  • DAF Connect — internetowy system zarządzania flotą, który monitoruje wydajność floty i kierowców w czasie rzeczywistym — pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 2%.
  • Czy nadal posiadasz we flocie pojazdy Euro 5? Wymień je na modele LF, CF i XF najnowszej generacji i sięgajpo korzyści dostępne dzięki redukcji emisji CO2 nawet o 10%. Nie wspominając już o redukcji emisji NOx o 80% i cząstek stałych o 66%. Natomiast korzyści dostępne dzięki wymianie starych pojazdów Euro 4, Euro 3 lub starszych są jeszcze większe.


DAF-Ecodrive-Training-2021166-1920px

DAF EcoDrive

Dobrze poinformowani zawodowi kierowcy są bardziej wydajni i generują niższe koszty operacyjne. Program Driver Academy firmy DAF ma na celu podnoszenie wydajności, znajomości przepisów, bezpieczeństwa i jakości pracy kierowców.

Czytaj dalej