Future truck

Inteligentna logistyka

 

W jaki sposób możemy jeszcze bardziej obniżyć emisję CO2   w transporcie drogowym?

 
Poprzez podnoszenie wydajności pojazdów ciężarowych. Poprzez rozwijanie nowych koncepcji transportu. Sprzężenie pojazdów ciężarowych, duże zbiory danych, nowa wizja dystrybucji w miastach — DAF działa w wielu różnych dziedzinach w celu tworzenia inteligentnej logistyki dla przyszłego świata.

 
DAF Ecotwin

DAF EcoTwin

Projekt EcoTwin firmy DAF pokazuje, że zaawansowane technologicznie systemy komunikacji Wi-Fi-P, radary i kamery umożliwiają pojazdom ciężarowym wyposażonym w systemy bezprzewodowe jazdę w bardzo niewielkich odległościach.

DAF XF Euro 6

DAF EcoCombi

Bardzo długie pojazdy ciężarowe, znane także jako EcoCombi, poruszają się już po drogach Skandynawii, Holandii, Belgii i niektórych regionów Niemiec.

DAF TelliSys

Tellisys

Możliwość transportu kontenerów większych o 20% — może to zapewnić prototyp TelliSys do zestawów ciągników i przyczep/naczep z bardzo niskim sprzęgiem siodłowym.

 
Truck in shopping mall

Dystrybucja miejska w roku 2050

Jak może wyglądać dystrybucja miejska w roku 2050? Dystrybucyjny pojazd ciężarowy przyszłości to punkt rozpoczęcia dialogu. Jak zmieni się dystrybucja miejska i jaką rolę będą odgrywać pojazdy ciężarowe?

PACCAR Connect visual

Duże zbiory danych

DAF Connect to internetowy system zarządzania flotą, który monitoruje, porównuje i optymalizuje wydajność floty i kierowców w czasie rzeczywistym w celu zapewnienia maksymalnej wydajności, możliwie najniższych kosztów paliwa i jak najniższej emisji CO₂.