Future truck

Dystrybucja miejska w roku 2050

 

Jak może wyglądać dystrybucja miejska w roku 2050? Wybiegnijmy myślami do przodu. Ludzie coraz częściej robią zakupy online, ale nie wszystkie zakupy są dostarczane bezpośrednio do ich domów.

 
 

Przewoźnicy długodystansowi dostarczają towary do centrów dystrybucyjnych na przedmieściach miasta. Z tego miejsca pojazdy dostawcze z napędem hybrydowym zasilanym silnikiem wysokoprężnym wjeżdżają na obrzeża centrum miasta, gdzie towary są przenoszone na kompaktowe, dystrybucyjne pojazdy ciężarowe, które spełniają wymogi przepisów dotyczących jazdy w mieście: są w pełni elektryczne, ciche i nie emitują zanieczyszczeń. Panele słoneczne na dachu generują energię zasilającą pojazdy ciężarowe.

Dystrybucyjny pojazd ciężarowy przyszłości dostarcza towary na terenie miasta w systemie 24/7. Klienci otrzymują powiadomienia na smartfony, dzięki czemu mogą śledzić trasę pojazdu ciężarowego. To jak mały sklep spożywczy w okolicy, w którym mieszkańcy mogą się spotkać, i który pełni przez to ważną rolę społeczną.  

Dystrybucyjny pojazd ciężarowy przyszłości to punkt rozpoczęcia dialogu. Jak zmieni się dystrybucja miejska i jaką rolę będą odgrywać pojazdy ciężarowe?