Long haulage

Rozwiązania transportowe DAF do przewozu długodystansowego

 

Transport długodystansowy

Około 45% całego transportu towarów w Europie odbywa się na drogach, a transport na duże odległości stanowi jego znaczną część. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę absolutną uniwersalność pojazdu ciężarowego jako środka transportu.

W przypadku pojazdów o przebiegu od 120 000 do 150 000, a czasami do 200 000 kilometrów rocznie najważniejsze jest uzyskanie maksymalnej dostępności i najniższych kosztów na kilometr. Właśnie dlatego, w przypadku pojazdów XF, XG i XG+ nowej generacji, firma DAF poświęciła tak wiele uwagi zaprojektowaniu możliwie najlepszej aerodynamiki. W połączeniu z najbardziej wydajnymi układami napędowymi w branży, korzystną masą pojazdów i najnowszymi rozwiązaniami elektronicznymi dla kierowcy pozwala to uzyskać najniższe możliwe zużycie paliwa. A fakt, że okres międzyobsługowy pojazdów ciężarowych DAF sięga 200 000 kilometrów, oznacza, że co roku wymagają one tylko jednego przeglądu.

Gdy konieczna jest obsługa serwisowa, w pobliżu zawsze jest dealer DAF. Dzięki PACCAR Parts dealerzy zawsze dysponują potrzebnymi częściami w magazynie, a w ramach usługi DAF ITS są gotowi, aby w razie potrzeby pomóc kierowcom na drodze. Pojazdy ciężarowe są tak skonstruowane, aby jeździć dzień po dniu, a system zarządzania flotą online DAF Connect jest w stanie śledzić w czasie rzeczywistym wydajność zarówno floty, jak i kierowcy.

Komfort kierowcy zawsze był bardzo ważnym czynnikiem w transporcie długodystansowym, a poważny niedobór kierowców w Europie w obecnym czasie sprawia, że jest on jeszcze ważniejszy. Dlatego kabiny DAF są teraz najlepsze na rynku — z najlepszą pozycją do jazdy, największymi i najwygodniejszymi łóżkami oraz designem i poziomem luksusu, z którymi nie może się równać nic w branży.

Kierowca może również czerpać przyjemność z jazdy dzięki fantastycznym właściwościom jezdnym i bardzo niskiemu poziomowi hałasu, co tylko zwiększa zarówno jego komfort, jak i bezpieczeństwo. Jest to szczególnie widoczne w przypadku inteligentnie zaprojektowanych desek rozdzielczych, w których wszystkie funkcje związane z jazdą są dostępne na kierownicy zgodnie z zasadą „ręce na kierownicy, oczy na drodze”. Oznacza to, że nic nie rozprasza uwagi kierowcy. W kwestii transportu długodystansowego bezpieczeństwo pozostaje najwyższym priorytetem.