Bezpieczeństwo w standardzie

W modelu DAF LF wprowadzono udoskonalenia, które nie tylko zapewniają niezrównany poziom bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników drogi, ale także zwiększają uniwersalność pojazdu, oszczędność paliwa i komfort, niezależnie od tego, w jakim segmencie biznesowym działa klient.

  • Zaawansowany awaryjny układ hamulcowy
  • Układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu
  • Tempomat adaptacyjny
  • Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu

W pojazdach DAF serii LF (od dopuszczalnej masy całkowitej wynoszącej 8 t oraz z zawieszeniem pneumatycznym tylnej osi) standardowo montuje się zaawansowany awaryjny układ hamulcowy (AEBS), układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu (FCW), tempomat adaptacyjny (ACC) i układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS).

Układy AEBS i FCW zapobiegają kolizji poprzez automatyczne włączanie hamulców.

Tempomat adaptacyjny (ACC) samoczynnie dostosowuje prędkość jazdy do prędkości pojazdu poprzedzającego, aby zachować bezpieczną odległość. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie funkcji tempomatu i w efekcie zmniejszenie zużycia paliwa.

Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) wykorzystuje kamerę zamontowaną na przedniej szybie. Gdy pojazd zjeżdża z pasa ruchu, rozlega się sygnał dźwiękowy ostrzegający kierowcę.

DAF LF
 

Film ukazujący komfort i układy bezpieczeństwa naszych pojazdów: