Doskonały układ napędowy

Transport dystrybucyjny opera się na rozwiązaniach dostosowanych do konkretnych potrzeb. DAF oferuje model LF z szeroką gamą silników, przekładni i przełożeń tylnego mostu, aby zapewnić najlepszą konfigurację do konkretnego zastosowania. Niezależnie od wybranej konfiguracji model DAF LF gwarantuje najwyższą niezawodność i oszczędność paliwa, doskonałe osiągi, niski poziom emisji i niezrównany komfort kierowcy.

Mocne silniki

Model DAF LF jest oferowany z szeroką gamą silników. Obejmuje ona mocne 4-cylindrowe silniki PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l oraz 6-cylindrowe silniki PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Dzięki zastosowaniu nowego oprogramowania i udoskonalonego sterowania ogrzewaniem i obiegiem powietrza w obu silnikach zwiększono maksymalny moment przy niskiej prędkości obrotowej.

Krótsze przełożenia tylnego mostu

Dzięki wykorzystaniu krótszych przełożeń tylnego mostu, do 3,31:1, prędkość obrotowa silnika spadła o 150–200 obr./min przy prędkości podróżnej. W połączeniu z innowacjami w obrębie silnika optymalizacja układu napędowego zapewnia oszczędność paliwa rzędu nawet 6%, a redukcja hałasu oznacza jeszcze wyższy komfort kierowcy.

Ekonomiczna i cicha praca

Silniki PACCAR PX są zgodne z najnowszymi wymogami dotyczącymi emisji spalin i charakteryzują się najniższymi wartościami emisji w historii. Ponadto kompaktowa konstrukcja z wieloma podzespołami wbudowanymi w blok silnika i głowicę cylindrów sprawia, że silniki te są niezwykle ciche, co dodatkowo zwiększa komfort kierowcy.

Zoptymalizowane skrzynie biegów

Nabywca DAF-a LF ma do wyboru wiele różnych manualnych, zautomatyzowanych i automatycznych przekładni 5-, 6-, 9- i 12-biegowych, co pozwala zmaksymalizować efektywność. Automatyczna skrzynia biegów Allison jest teraz dostępna również w najmocniejszym modelu DAF LF.

DAF LF
 
 

 

Więcej informacji o DAF LF


DAF LF
Podwozie

Idealna baza do rozwoju. Dzięki nowoczesnemu, wytrzymałemu i lekkiemu podwoziu model DAF LF jest solidnym i wszechstronnym pojazdem.

DAF LF exterior
Wygląd zewnętrzny

Model DAF LF ma wyrazisty i przyjazny wygląd, co sprawia, że będzie doskonałą wizytówką Twojej firmy.

DAF LF
Doskonałe środowisko pracy

Od chwili wejścia do kabiny DAF-a LF kierowca może cieszyć się najwyższym poziomem komfortu, łatwości obsługi i bezpieczeństwa.

 
DAF 3D truck configurator

DAF Truck Configurator

Efektywność i wydajność w pracy zależą przede wszystkim od wyboru odpowiedniego pojazdu ciężarowego, który będzie dopasowany do określonych potrzeb klienta. Dopasuj kabinę, kolor, wygląd zewnętrzny, układ napędowy, podwozie i wiele innych elementów za pomocą narzędzia do trójwymiarowej konfiguracji 3D DAF Truck Configurator.

Uruchom konfigurator