Doskonały układ napędowy

Transport dystrybucyjny opera się na rozwiązaniach dostosowanych do konkretnych potrzeb. DAF oferuje model LF z szeroką gamą silników, przekładni i przełożeń tylnego mostu, aby zapewnić najlepszą konfigurację do konkretnego zastosowania. Niezależnie od wybranej konfiguracji model DAF LF gwarantuje najwyższą niezawodność i oszczędność paliwa, doskonałe osiągi, niski poziom emisji i niezrównany komfort kierowcy.

Mocne silniki

Model LF zapewnia szeroki wybór silników, m.in. kompaktowy 4-cylindrowy silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l i mocny 6-cylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Dzięki zoptymalizowanemu przeprojektowaniu silnikom tym nie jest już potrzebna recyrkulacja spalin ani skomplikowane turbosprężarki o zmiennej geometrii, przez co zwiększona zostaje ich niezawodność i oszczędność paliwa.

Oszczędność paliwa na poziomie nawet 3%

Moc i moment obrotowy silnika również zostały zoptymalizowane, aby poprawić ich wykorzystanie przy niższych prędkościach. Ponadto układ końcowego oczyszczania spalin (EAS) i zbiornik płynu AdBlue przeprojektowano, dzięki czemu można je umieścić bliżej silnika, co zapewnia korzyści w zakresie zużycia paliwa. Innowacje w układzie EAS i silniku zapewniają razem oszczędność paliwa na poziome nawet 3%.

Ekonomiczna i cicha praca

Silniki PACCAR PX są zgodne z najnowszymi wymogami dotyczącymi emisji spalin i charakteryzują się najniższymi wartościami emisji w historii. Ponadto kompaktowa konstrukcja z wieloma podzespołami wbudowanymi w blok silnika i głowicę cylindrów sprawia, że silniki te są niezwykle ciche, co dodatkowo zwiększa komfort kierowcy.

Zoptymalizowane skrzynie biegów

Aby uzyskać maksymalną wydajność, do modelu LF można wybrać jedną z wielu oferowanych skrzyń biegów — ręcznych i automatycznych. Skrzynie ręczne są dostępne w wersji 6- lub 9-biegowej, natomiast skrzynie automatyczne obejmują 5- lub 6-biegową skrzynię Allison oraz 8-biegową skrzynię ZF PowerLine.

Nowy wlot powietrza

Nowy układ napędowy jest wyposażony we wlot powietrza za kabiną umieszczony na średniej wysokości. Dzięki temu do silnika trafia tylko najczystsze powietrze.

 

 

Więcej informacji o DAF LF


DAF LF
Podwozie

Idealna baza do rozwoju. Dzięki nowoczesnemu, wytrzymałemu i lekkiemu podwoziu model DAF LF jest solidnym i wszechstronnym pojazdem.

DAF LF exterior
Wygląd zewnętrzny

Model DAF LF ma wyrazisty i przyjazny wygląd, co sprawia, że będzie doskonałą wizytówką Twojej firmy.

DAF LF
Doskonałe środowisko pracy

Od chwili wejścia do kabiny DAF-a LF kierowca może cieszyć się najwyższym poziomem komfortu, łatwości obsługi i bezpieczeństwa.

 
DAF 3D truck configurator

DAF Truck Configurator

Efektywność i wydajność w pracy zależą przede wszystkim od wyboru odpowiedniego pojazdu ciężarowego, który będzie dopasowany do określonych potrzeb klienta. Dopasuj kabinę, kolor, wygląd zewnętrzny, układ napędowy, podwozie i wiele innych elementów za pomocą narzędzia do trójwymiarowej konfiguracji 3D DAF Truck Configurator.

Uruchom konfigurator