DAF LF

Idealna podstawa do rozwoju

Niska masa własna i wysoka ładowność stawiają ciężarówki DAF LF na szczycie swojej klasy, co oznacza czysty zysk z prowadzonej działalności. Dzięki nowoczesnemu, wytrzymałemu i lekkiemu podwoziu DAF LF jest solidnym i wszechstronnym pojazdem.

 

W pełni zoptymalizowane zawieszenie

Model DAF LF zapewnia niezwykły komfort jazdy. W pełni zoptymalizowane przednie zawieszenie gwarantuje idealną równowagę między tłumieniem, stabilnością poprzeczną i sztywnością. Przednie osie (od 3,6 do 7,5 t) oferują duże możliwości zapobiegania przeciążeniu przy zmniejszającym się obciążeniu. Niezrównana zwrotność tego modelu to zasługa najmniejszego promienia skrętu w tym segmencie.

Osie o wysokiej efektywności

Szeroki wybór tylnych osi i przekładni głównych umożliwia dostosowanie DAF-a LF do każdego zastosowania. Osie opracowano z myślą o najwyższych osiągach, dużej żywotności i najwyższym komforcie jazdy — od najlżejszej 5-tonowej osi SR 5.10 aż po 13-tonową, zapewniającą większą ładowność tylną oś SR1344 w 19-tonowej wersji modelu LF. Blokada mechanizmu różnicowego zapewnia maksymalną przyczepność i kontrolę nad pojazdem niezależnie od warunków i jest dostępna opcjonalnie niemal we wszystkich wariantach osi.

 

Jeszcze większa ładowność

Nowy model LF oferuje najwyższą ładowność w swojej klasie dzięki wielu wariantom długości podwozia i rozstawu osi. W DAF-ie LF największy rozstaw osi to 6,90 m. Pozwala to na przewóz towarów o długości powyżej 9 metrów, co przekłada się na jeszcze większą ładowność. Większy rozstaw osi oznacza również, że zbiornik paliwa w pojeździe może mieć pojemność aż 1240 litrów — niespotykaną w tym segmencie rynkowym. Dzięki temu model DAF LF ma duży zasięg i pozwala kierowcy tankować na stacji, która oferuje najniższe ceny.

Doskonałe przystosowanie pod zabudowę

W modelu DAF LF wprowadzono również innowacje ułatwiające wykonanie zabudowy. Obejmują one nowe, przygotowywane fabrycznie warianty BAM (Body Attachment Module), które pozwalają na szybki i łatwy montaż zabudów typu furgon, wind, wywrotek, żurawi i innego wyposażenia. A więcej dostępnych wariantów rozstawu osi i tylnego zwisu zapewnia jeszcze większą elastyczność wyboru. Pozwala to na przystosowanie podwozia do zabudowy dowolnego typu już na etapie produkcji.

 

 

Więcej informacji o DAF LF


DAF LF exterior

Wygląd zewnętrzny

Model DAF LF ma wyrazisty i przyjazny wygląd, co sprawia, że będzie doskonałą wizytówką Twojej firmy.

DAF LF

Doskonałe środowisko pracy

Od chwili wejścia do kabiny DAF-a LF kierowca może cieszyć się najwyższym poziomem komfortu, łatwości obsługi i bezpieczeństwa.

DAF LF

Układ napędowy

DAF oferuje model LF z szeroką gamą silników, przekładni i przełożeń tylnego mostu, aby zapewnić najlepszą konfigurację do danego zastosowania.